Kandke endaga alati kaasas kölni vett “Seitse võlu” töönduskoperatiivist “Eesrindlane”.

september 20th, 2007

See pealkirjaks olev tsitaat pärineb Edmund Niziurski teosest “Marek Pieguse uskumatud seiklused”. Taaskord tegu raamatuga, mida lapsepõlves kunagi loetud sai ja nüüd tänu toredale võimalusele sattus ta taas mulle lugemiseks ette. Oli teine vahva lugemine ka praegu. Lahe, humoorikas krimilugu eriti kehva vedamisega poisist Marekist, kes satub saladuslikku seiklusesse. Marekit otsiv seltskond eesotsas detektiiv Hippollit Kwassi ning Teodoriga saavb jälile tervele kurjategijate sündikaadile, kes koolikottidega salakaupa smuugeldavad.

Poola kirjandusest meenub ka üks teine tore raamat, mida nooremana õige tihti loetud sai: “Sinustki võib saada indiaanlane” – Wiktor Woroszylsky sulest.

Poolas häid kirjanikke jagub. Tuntum on tõenäoliselt ulmekirjanik Lem, kes on ristsõnades poola kirjanduse võrdkujuks.

Kordavad küsimused:

1. Mis raamatust on päris pealkirja tsitaat?
2. Kes on Marek Piegus?
3. Nimeta mõni poola kirjanik ja tema teos.


3 Responses to “Kandke endaga alati kaasas kölni vett “Seitse võlu” töönduskoperatiivist “Eesrindlane”.”

  1. kroku on september 22, 2007 7:04 õhtul

    Mingi Janusz Korczaki lasteraamatut olen lugenud. Vist vene keeles.

  2. andris on september 23, 2007 8:17 õhtul

    3. Pan Kleksi akadeemia loomulikult (Jan Brzechwa) – parim Poola raamat läbi aegade. Külmaks ei jätnud ka Éva Janikovszky “Minuga juhtub alati midagi.” Ja siis oli mingi raamat, mille nimi ega autor ega ausalt öeldes ka süžee meelde ei tule, aga mille kaaned olid mälestuste järgi valdavalt rohelised ja kus kõrvaltegeleasena tegutses keegi noormees nimega Mandžaaro (kuigi kuna ma nii vähe mäletan, siis ma pole isegi kindel kas see üldse Poola raamat oli).

  3. z on september 24, 2007 10:57 hommikul

    Pan Kleksi akadeemia muidugi. See on raamat, mis vajaks samuti uuesti läbilugemist. ja “Minuga juhtub…” tuleb ka tuttav ette.

Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

Name (nõutav)

Email (nõutav)

Veebileht

Speak your mind