Ostsin kaks head raamatut

märts 7th, 2007

Esimene – Alexander Paradisis “Paavst Johannes XXIII Baldassare Cossa elu ja tegevus” (1994) hind 5 krooni (raamatupoes allahinnatud kraami hulgast) ja teine – Mihhail Lermontov “Meie aja kangelane” (1976) hind 25 krooni (antikvariaadist).

paavstMõlemaid olen varem lugenud ja mõlemad teosed on mu vanematel olemas, aga millegipärast kõvasti kannatada saanud – kaaned kadunud, lehed kulunud. Nüüd on kaks korralikku eksemplari enesele soetatud.

Esimene raamat jutustab ühest mereröövlist, hilisemast kardinalist ja Rooma paavstist. Sissejuhatuses tuleb juttu ka varasematest paavstidest ja tuleb tõdeda, et eriti jumalakartlikud need seiklused küll ei ole. Elunautimine ja suur patune on raamatu peategelase tutvustamiseks suhteliselt leebed väljendid. Igaljuhul huvitav lugemismaterjal.

lemontov“Meie aja kangelane” vast tutuvstamist ei vaja, vähemalt nime poolest. Iseasi kuipaljud seda raamatut tänapäeval lugenud on. Esimene kokkupuudu Lermontovi teosega oli suhteliselt negatiivne – nimelt olid katkendid sellest minu vene keele lugemikus ja me pühendasime selle loo lugemisele väga palju aega ning toona ei jätnud lugu mulle eriti head muljet. Arvatavasti oli põhjuseks mu kehv keeleoskus. Hiljem sattus mulle kätte ülalmainitud kapsaks kulunud eestikeelne variant ning seda lugedes sain teose tegelikust väärtusest aimu.


Trackback URI | Comments RSS

Leave a Reply

Name (nõutav)

Email (nõutav)

Veebileht

Speak your mind